9. Festiwal Muzyczne Przestrzenie w Koninie (29 września i 6 października 2019 r.)

 

Przed nami wielkie święto muzyki kameralnej w Koninie! W ramach 9. festiwalu Muzyczne Przestrzenie w dniach 29 września i 6 października 2019 r. dwukrotnie, w różnych programach, usłyszymy Janusza Wawrowskiego. W tym roku publiczność będzie miała okazję wysłuchać duetu skrzypcowych gwiazd i Stradivariusów, bowiem gościem specjalnym Festiwalu będzie Linus Roth. Wstęp na koncerty jest wolny.

Festiwal otworzy w wyjątkowe wydarzenie – Janusz Wawrowski, dyrektor artystyczny festiwalu, zaprosił do Konina wirtuoza skrzypiec rodem z Monachium – Linusa Rotha. 29 września, o godz. 19.30, w konińskiej Farze Panowie wystąpią razem w repertuarze Mieczysława Wajnberga.

W niedzielę, 29 września, o godz. 19.30, w Kościele Św. Bartłomieja w Koninie zabrzmi niezwykły duet – dwóch wirtuozów na dwóch Stradivariusach. Linus Roth i Janusz Wawrowski mają wiele wspólnego. Wirtuozi skrzypiec, soliści, pasjonaci odszukiwania zagubionych dzieł zapomnianych kompozytorów, popularyzatorzy muzyki polskiej na świecie, pedagodzy.

Oprócz duetu skrzypcowego, Janusz Wawrowski wystąpi również w pierwszym koncercie zespołu Wawrowski Trio – wraz z córką Julią (altówka) i synem Tadeuszem (wiolonczela). Na scenie Kościoła Farnego pojawi się również krakowski Amelior Quartet z gościnnym udziałem flecistki Karoliny Ogrodowskiej.

W kolejną niedzielę, 6 października czeka na konińskich słuchaczy prawdziwa gratka. W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Ducha zabrzmią znane i lubiane „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego, tym razem w wersji na instrumenty z epoki z towarzyszeniem {oh!} Orkiestry Historycznej. Partię solową wykona Janusz Wawrowski na Stradivariusie „Polonia”. Będzie to pierwszy koncert mistrza na strunach jelitowych i oryginalnym, barokowym smyczku! Zapraszamy!

Program festiwalu w Koninie:

niedziela, 29.09.2019, godz. 19.30

Kościół św. Bartłomieja w Koninie (Fara

Janusz Wawrowski i Linus Roth

Wawrowski Trio

Amelior Quartet i Karolina Ogrodowska

W programie dzieła m.in. M. Wajnberga, F Schuberta, L. van Beethovena i A. Beach

niedziela, 6.10.2019, godz. 19.00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętego Ducha w Koninie

Janusz Wawrowski (skrzypce), {oh!} Orkiestra Historyczna

W programie utwory A. Vivaldiego, J.S.Bacha, F. Geminianiego

Festiwal Muzyczne Przestrzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Konina, przy wsparciu Miasta Konina.

Współorganizatorami festiwalu są: Parafia Ewangelicko – Augsburska Świętego Ducha w Koninie, Parafia św. Bartłomieja w Koninie oraz Agencja Muzyczna SONORA.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Zygmunta Noskowskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, zapraszamy!

Data publikacji: 2019/09/27

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego