VII Festiwal Muzyczne Przestrzenie (29.9-1.10.2017)

Podczas VII Festiwal Muzyczne Przestrzenie (29.9-1.10.2017) festiwalowa publiczność będzie świadkiem pierwszych koncertów Warsaw String Players – zespołu założonego przez dyrektora artystycznego festiwalu – Janusz Wawrowski. Orkiestra kameralna wystąpi w Konińskim Domu Kultury, Wrzesińskim Ośrodku Kultury oraz w Kościele ewangelicko-augsburskim Świętego Ducha w Koninie.

Podczas koncertów w ośrodkach kultury w Koninie (piątek, 29 września, g. 18) i we Wrześni (sobota, 30 września, g. 19), Janusz Wawrowski z prowadzoną przez siebie nową orkiestrą kameralną Warsaw String Players oraz śpiewaczką Bogumiłą Dziel-Wawrowską zaprezentują arcydzieła muzyki późnego romantyzmu, poprzedzone utworem powstałym w XXI wieku.

Koncert otwiera wyjątkowe wydarzanie – światowa premiera Koncertu na skrzypce i orkiestrę smyczkową Norberta Paleja, polskiego kompozytora mieszkającego obecnie w Kanadzie. Następnie usłyszymy dwa dzieła wokalno-instrumentalne z udziałem sopranistki Bogumiły Dziel-Wawrowskiej: aranżację znanej z filmu They Shall Have Music (reż. Archie Mayo) Estrellity meksykańskiego kompozytora Manuela Ponce oraz będącej jednym ze szczytowych przejawów późnoromantycznego stylu Richarda Straussa pieśni Morgen, w której skrzypce i głos prowadzą ze sobą miłosny dialog. Program koncertu muzycy zakończą kompozycjami Mieczysława Karłowicza: Pieśniami i Serenadą op. 2.

W Kościele ewangelicko-augsburskim Świętego Ducha w Koninie, W niedzielę 1 października o g. 18 muzycy Warsaw String Players zaprezentują się w rozmaitych składach kameralnych: od Duetów Bartóka oraz Sonaty na dwoje skrzypiec Leclaira, poprzez kwartety smyczkowe, w tym między innymi z opracowaniem pieśni renesansowego kompozytora z Wielkopolski – Wacława z Szamotuł, aż po rzadko spotykany w literaturze muzycznej Kwartet na czworo skrzypiec Grażyny Bacewicz.

Wstęp na koncerty w Kościele ewangelicko-augsburskim Świętego Ducha w Koninie i we Wrzesińskim Ośrodku Kultury jest wolny. Na koncert w Konińskim Domu Kultury należy odbierać bezpłatne zaproszenia.

Pełen program znajduje się w zakładce PROGRAM 2017.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2017/09/22

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego