Podsumowanie VII Festiwalu Muzyczne Przestrzenie (29.09-1.10.2017)

Koncertem w Konińskim Domu Kultury rozpoczął się VII Festiwal Muzyczne Przestrzenie. Janusz Wawrowski z prowadzoną przez siebie nową orkiestrą kameralną Warsaw String Players oraz śpiewaczką Bogumiłą Dziel-Wawrowską zaprezentowali arcydzieła muzyki późnego romantyzmu. Wyjątkowym wydarzeniem była prapremiera Koncertu na skrzypce i orkiestrę smyczkową Norberta Paleja. Następnie artyści wystąpili, po raz pierwszy w historii festiwalu, we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Festiwal zakończył koncert w Kościele ewangelicko-augsburskim Świętego Ducha w Koninie. Warsaw String Players zaprezentowali się w rozmaitych składach kameralnych: od Duetów Bartóka oraz Sonaty na dwoje skrzypiec Leclaira, poprzez kwartety smyczkowe, w tym między innymi z opracowaniem pieśni renesansowego kompozytora z Wielkopolski – Wacława z Szamotuł, aż po rzadko spotykany w literaturze muzycznej Kwartet na czworo skrzypiec Grażyny Bacewicz.

Publiczności dziękujemy za liczne przybycie, wszelkie wsparcie i entuzjastyczne przyjęcie nowej orkiestry.

Specjalne podziękowania kierujemy do Prezydenta Miasta Konina oraz Miasta Konina za ogromne wsparcie w organizacji festiwalu. Dziękujemy partnerom festiwalu za gościnne przyjęcie: Koniński Dom Kultury, Wrzesiński Ośrodek Kultury i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koninie.

Relację z festiwalu można obejrzeć na wielkopolska.tv.

Zapraszamy na festiwal w październiku 2018 roku! Informacje o Muzycznych Przestrzeniach można na bieżąco śledzić na Facebooku.

Bogumiła Dziel-Wawrowska i Janusz Wawrowski
wraz z zespołem Festiwalu Muzyczne Przestrzenie

      

   

   

Za zdjęcia dziękujemy Mirosławowi Jurgielewiczowi.

Data publikacji: 2017/09/30

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego