Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie

Adres: Łubieńskiego 11, 62-200 Gniezno
Spektakl dla dzieci: 17 września 2014r. godz. 11:00
Zobacz program

MOK Gniezno

Źródło: poznan.fotopolska.eu

Miejski Ośrodek Kultury to placówka, w której od 60 lat rozwija się, kształtuje i kreuje lokalna kultura. Od lat osiemdziesiątych podstawą działalności gnieźnieńskiego MOK jest praca z uczestnikami stałymi w klubach i sekcjach. Jest ich średnio 40-45, związanych z tańcem, teatrem, muzyką, plastyką, hobby i sportem. Miesięcznie około 1000 osób korzysta z tej formy rozwijania swoich umiejętności i spędzania czasu wolnego. Instytucja realizuje 300 imprez rocznie dla około 60 tys. odbiorców, w tym 10 prestiżowych wystaw znanych artystów oraz wiele innych ekspozycji w galeriach ośrodka.

Placówka współpracuje z wieloma organizacjami, prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również osób niepełnosprawnych. W Dużej Galerii ośrodka ma obecnie miejsce projekt edukacyjny „Edukacja Bliżej Sztuki” wychowujący młodego odbiorcę. Od kilku lat instytucja organizuje imprezy pod hasłem Królewskich Salonów Sztuki, które łączą cykl działań związanych z muzyką, tańcem, poezją i sztuką. Mają charakter elitarny, skierowane są do wykształconego, przygotowanego do aktywnego udziału w kulturze, odbiorcy.

Najciekawsze przedsięwzięcia ostatnich kilkunastu lat, cieszące się szczególnym zainteresowaniem , to: Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Inauguracja Sezonu Kulturalnego, Koronacja Królewska, Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne, Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych „Offeliada”, Konwent Fantastyki, Turniej Tańca FANABERIE, Otwarte Mistrzostwa Gniezna Modeli Plastikowych, Święto Latawca, Wielka Gala Malowania Jaja, Mokołaje, wiele koncertów i innych form artystycznych dla różnych grup odbiorców m.in.: własne przedstawienie ‘’Budzimy się do życia miłością’’ i musical ‘’Jaś i Małgosia’’ ; różnorodne konkursy, jak Kalejdoskop talentów, Cuda Niewidy z Dyni oraz wiele innych.

Osiągnięcia uczestników sekcji i zespołów MOK, to m.in.; tytuły mistrzowskie grupy tanecznej „Ekspresja”, klubu szachowego „Chrobry”, klubu modelarskiego „Orzeł”, prestiżowe nagrody zespołu wokalnego „Fantazja”. Instytucja świadczy również usługi związane z obsługą merytoryczną i elektroakustyczną imprez dla partnerów i zaprzyjaźnionych firm. Placówka ma na koncie odznaczenie medalem „Milenijnym”.

Źródło: http://www.mok.gniezno.pl/

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego