Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie

Adres: 3 Maja 50, 62-500 Konin
Wiolonczelowe Kursy Mistrzowskie
24 września 2014r. godz. 10:00
Zobacz program

Panstwowa Szkola Muzyczna I i II stopnia

Źródło: www.konin-starowka.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Koninie od 1974 roku kształci młodzież i dzieci z miasta i regionu konińskiego. Jest zespołem dwóch szkół muzycznych integralnie ze sobą połączonych. W PSM I stopnia uczą sie dzieci i młodzież w sześcioletnim i czteroletnim cyklu nauki (zakres szkoły podstawowej). W PSM II stopnia uczy się młodzież na dwóch Wydziałach: Instrumentalnym oraz Rytmiki. Nauka trwa 6 lat i zakończona jest egzaminem dyplomowym (zakres gimnazjum i liceum).

szkola-muz1

Działalność szkoły to nie tylko edukacja, ale także liczne inicjatywy muzyczne na rzecz miasta i regionu. PSM w Koninie od 29 lat jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, nad którym patronat sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto w szkole odbywają się takie wydarzenia, jak Ogólnopolski Festiwal „Chopinowskie Interpretacje Młodych” czy Festiwal „Kameralne Lato”, który szkoła organizuje w Żychlinie.

Od 2006 roku Big-band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia uczestniczy w konińskim Festiwalu Jazzonalia akompaniując wybitnym polskim muzykom jazzowym.
PSM współpracuje ponadto od wielu lat z konińskimi szkołami i przedszkolami, domami kultury, CKiS w Koninie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Konińską Fundacją Kultury, Towarzystwem im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, a także z licznymi wielkopolskimi i polskimi szkołami muzycznymi .

szkola-muz2

 

Kursy wiolonczelowe zorganizowane przez Fundację im. Zygmunta Noskowskiego w ramach IV Festiwalu „Muzyczne Przestrzenie” poprowadzi Jacob Shaw – wybitny angielski wiolonczelista młodego pokolenia. Więcej o Jacobie Shaw czytaj tutaj.

 

Źródła: http://www.psmkonin.pl

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego