Bogumiła Dziel-Wawrowska

Sopran


W roku 2004 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappe w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych.
Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów wokalnych, wcielając się w rolę Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą. Artystka śpiewa repertuar z różnych epok, od baroku do współczesności: pieśni, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Bierze udział w koncertach kameralnych i symfonicznych.

Współpracowała z takimi dyrygentami jak Łukasz Borowicz, Gabriel Chmura, Sławomir Chrzanowski, Agnieszka Duczmal, Daniel Huppert, Shlomo Mintz, Marek Moś, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Tadeusz Wicherek. Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach, między innymi: Warszawska Jesień, Muzyka w Katedrze (Kołobrzeg), Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater (Częstochowa), Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej (Wygiełzów-Lipowiec), Letni Festiwal Pieśni i Kompozytorów Polskich (Warszawa), Festiwal Muzyki Dawnej (Zamek Królewski w Warszawie), Festiwal Pasyjny Crucifixus Est… (Warszawa), Festival International de Musique Sion Valais (Szwajcaria).W sezonie 2007/2008 współpracowała z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, a od marca 2009 roku występuje w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Wielokrotnie nagrywała dla Polskiego Radia i TVP.

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego