Anna Maria Staśkiewicz

skrzypce


Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie prof. Marcina Baranowskiego (2007 – dyplom z wyróżnieniem). Zdobywczyni m.in. III nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (2006 – uhonorowana także nagrodą za najlepsze wykonanie koncertu Mozarta oraz nagrodą słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia dla najlepszego uczestnika). Uzyskała też I nagrodę i nagrodę specjalną na V Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Łodzi (2001) oraz I nagrodę XVI Ogólnopolskiego Konkursu Bachowskiego w Zielonej Górze (2000).

Koncertowała m.in. w: Albanii, Bułgarii, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech, na Ukrainie i w wielu miastach Polski. Współpracowała z większością krajowych zespołów filharmonicznych (Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Łódź, Poznań, Toruń, Warszawa), a ponadto m.in. z NOSPR, Orkiestrą PR Amadeus, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Leopoldinum, Orkiestrą Wratislavia, Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia. Wśród zagranicznych zespołów z którymi występowała są orkiestry kameralne z Kaliningradu i Zurychu oraz symfoniczne z Getyngi, Tirany i Sao Paulo.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (sześciokrotna), Fundacji Yamaha Europa oraz laureatka programu stypendialnego Młoda Polska.

powrót

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego