Magdalena Bojanowicz

wiolonczela

Magdalena Bojanowicz jest laureatką II nagrody i dwóch Nagród Specjalnych na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2011). Zdobyła także III nagrodę naI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (2008). Spośród jej innych sukcesów konkursowych wymienić można takie nagrody jak:

  • I nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Wiolonczelistów Szkół Muzycznych II st. w Łodzi (2004),
  • wyróżnienie na III Międzynarodowym Konkursie dla młodych wiolonczelistów im. J. Dotzauera w Dreźnie (2005),
  • I nagroda w VI Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców (2005),
  • I nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie wiolonczelowym w Liezen (Austria 2006),
  • II nagroda na XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy)
    (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem)
  • II nagroda na LXIX Międzynarodowym Konkrsie Wiolonczelowym im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy) (2010)
  • Nagroda Specjalna dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie  (2010) (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem)

W 2009 była półfinalistką jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wiolonczelowych – II Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego Gaspara Cassado w Tokyo w Japonii.

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. A. Orkisza. W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem studia I st. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie wiolonczeli prof. Andrzej Bauera. Obecnie kontyunuje swoją edukacje na studiach II st.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Brukseli, Salzburgu, Pineswang (Austria), Kronberg (Niemcy), gdzie pracowała pod okiem największych autorytetów w dziedzinie gry na wiolonczeli jak Julius Berger, Claus Reichardt, Victoria Yagling , Kazimierz Michalik czy Arto Noras.

Jest laureatką prestiżowych międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Polsce, Czechach, Niemczech i Austrii.

Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2001-2008) oraz Ministra Kultury i Sztuki (czterokrotnie). W 2009 roku została laureatką prestiżowego stypendium „Młoda Polska, które otrzymała na nagranie płyty z polską muzyką współczesną (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem)

Uczestniczka spotkania „Mój Talent dla Polski” zorganizowanego przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (2006). Występowała jako solistka m.in. z orkiestrami Filharmonii Rzeszowskiej, Zielonogórskiej, Łódzkiej, Dolnośląskiej pod batutą takich dyrygentów jak: Tadeusz Wojciechowski, Jerzy Kosek, Michał Nesterowicz oraz Paweł Przytocki.

Brała udział m.in. w takich festiwalach jak XXIII Ogólnopolski Festiwal ”Tydzień Talentów” w Centrum I. Paderewskiego w Tarnowie (2005), XV Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze, „Musica moderna” w Łodzi, „Warszawska Jesień”, „Musica Polonica Nova”, „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki” w Zielonej Górze, oraz „Festival au Leman” w Thonon les Bains we Francji. Współtworzy warszawską grupę „Cellonet” prowadzoną przez Andrzeja Bauera.

 

 

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego