Magdalena Bojanowicz

Wiolonczela

 

Magdalena Bojanowicz jest laureatką II nagrody i dwóch Nagród Specjalnych na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2011). Zdobyła także III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (2008). Spośród jej innych sukcesów konkursowych wymienić można takie nagrody jak:

•        I nagroda w VI Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla młodych wykonawców (2005).

•        I nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym w Liezen (Austria, 2006).

•        II nagroda na XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem).

•        II nagroda na LXIX Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy, 2010).

•        Nagroda Specjalna dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010) (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem).

–        Wyróżnienie na LXIV Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna” w Pradze (2012).

–        II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie duetów z fortepianem w Warszawie wraz z Michą Kozłowskim (luty 2012).

 

Była półfinalistką prestiżowych konkursów wiolonczelowych -II Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego Gaspara Cassado w Tokyo w Japonii (grudzień 2009) oraz XXXVIII Międzynarodowego Konkursu im. Dr. L. Sigall’a w Chile (listopad 2011).

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. A. Orkisza. W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem studia I st. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie wiolonczeli prof. Andrzej Bauera. Obecnie kontynuuje swoją edukacje na studiach II st.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Brukseli, Salzburgu, Pineswang (Austria), Kronberg (Niemcy), gdzie pracowała pod okiem największych autorytetów w dziedzinie gry na wiolonczeli jak Julius Berger, Kazimierz Michalik, Phillippe Muller, Arto Noras, Claus Reichardt czy Victoria Yagling.

Jest laureatką prestiżowych międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Polsce, Czechach, Niemczech i Austrii.

Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2001-2008) oraz Ministra Kultury i Sztuki (czterokrotnie). W 2009 roku została laureatką prestiżowego stypendium „Młoda Polska, które otrzymała na nagranie płyty z polską muzyką współczesną (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem).

Uczestniczka spotkania „Mój Talent dla Polski” zorganizowanego przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (2006). Występowała jako solistka m.in z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Rzeszowskiej, Zielonogórskiej, Łódzkiej, Dolnośląskiej pod batutą takich dyrygentów jak: Tadeusz Wojciechowski, Jerzy Kosek, Michał Nesterowicz, Paweł Przytocki oraz Wojciech Rodek.

Brała udział m.in. w takich festiwalach jak XXIII Ogólnopolski Festiwal ”Tydzień Talentów” w Centrum I. Paderewskiego w Tarnowie (2005), XV Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze, „Musica moderna” w Łodzi, „Warszawska Jesień”, „Musica Polonica Nova”, „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki” w Zielonej Górze, „Festival au Leman” w Thonon les Bains we Francji oraz „Festiwal Kameralny” w Moskwie. Współtworzy warszawską grupę „Cellonet” prowadzoną przez Andrzeja Bauera.

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego