Barbara Malcolm

skrzypce

Barbara Malcolm


Barbara Malcolm urodziła się 6 listopada 1991 roku w Warszawie.

Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W 2010 roku uzyskała dyplom Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Gębskiego i as. mgr Janusza Wawrowskiego. Obecnie studiuje na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, kontynuując naukę pod kierunkiem prof. Andrzeja Gębskiego i as. Janusza Wawrowskiego.

Wykształcenie muzyczne poszerzała na lekcjach interpretacji muzycznej oraz na międzynarodowych kursach muzycznych (Nowy Sącz, wielokrotnie w Łańcucie, Goch, Rostock, Bukareszt i Salzburg – pracując pod kierunkiem profesorów: Wiery Nesiny z Moskwy – fortepian, Marii Szwajger-Kułakowskiej, Krystyny Borucińskiej, Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz – kameralistyka fortepianowa, Beaty Halskiej, Konstantego Andrzeja Kulki, Igora Frołowa, Michała Grabarczyka, Petru Munteanu, Siergieja Krawczenki, Edwarda Zienkowskiego, Wolfganga Marschnera, Pierre Amoyala – skrzypce.

 

Barbara Malcolm brała udział w Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia – zarówno w klasie skrzypiec jak i klasie fortepianu (2003), uczestniczyła w IV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu (2007), VII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie (2008) i VII Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2009), Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowy w Bukareszcie (2012).

 

Jest laureatką: I nagrody VII Międzynarodowego Konkursu im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2007), III nagrody VIII Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. A. Januszajtis w Gdańsku (2007), wyróżnienia na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia w Elblągu (2008), III nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Izabelinie (2008), I nagrody IV Konkursu Wykonawstwa Utworów Witolda Lutosławskiego w Drozdowie (2008), I miejsca w VII Sochaczewskich Spotkaniach Kameralnych (2009), wyróżnienia na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia (2009), II nagrody na 43. Międzynarodowym Konkursie Radiowym dla Młodych Muzyków „Concertino Praga” (2009), I nagrody na VIII Konkursie Muzyki XX i XXI wieku w Radziejowicach (2009) oraz II nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Ars Nova” w Trieście –Włochy (2010).

Dwukrotnie otrzymała stypendium Centrum Edukacji Artystycznej (2007 i 2008), była także podopieczną Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Występowała jako solistka, kameralistka oraz członek szkolnej i uniwersyteckiej orkiestry na scenach koncertowych Warszawy (Domy Kultury, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, Filharmonia Narodowa) oraz na estradach Nowego Sącza, Łańcuta, Zakopanego, w Niemczech (Goch, Hinterzarten, Hamburg, Rostock), w wielu miastach Czech (m.in. w sali „Rudolfinum” w Pradze) w Norwegii (Oslo, Bergen) i Austrii (Mozarteum w Salzburgu).

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego