Piotr Kopczyński

fortepian

Piotr Kopczyński


W 2008 roku Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej.

Jest laureatem ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi, Ogólnopolskich przesłuchań pianistów szkół II st. w Warszawie (II nagroda); przesłuchań regionalnych pianistów w Warszawie ( I nagroda);Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza (wyróżnienie;w duecie fortepianowym z Grzegorzem Skrobińskim).

Jako solista i kameralista występował w wielu prestiżowych salach koncertowych w kraju i za granicą m. in.: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonia Lwowska, Filharmonia Narodowa w Kijowie, Universitat der Kunste w Berlinie, Studio Koncertowe Polskiego Radia w Katowicach.

Brał udział w prestiżowych festiwalach takich jak „Musica Moderna” w Łodzi, „Letnie Wieczory w Dziekance” w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie, „Królewskie Arkady Sztuki” na Zamku Królewskim w Warszawie, „Mistrzowskie Wieczory” w Kąśnej Dolnej, Letnie Koncerty na Grochowskiej organizowane przez Sinfonię Varsovię.

Uczestniczył w licznych prawykonaniach muzyki wiodących kompozytorów młodego pokolenia taki jak: Kamil Kosecki oraz Dariusz Przybylski. Wraz z orkiestrą Sinfonia Iuventus brał udział w festiwalu muzyki współczesnej „Dwa dni i dwie noce nowej muzyki” w Odessie.

Doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą, u takich autorytetów w dziedzinie muzyki jak: Arie Vardi, Viera Gornostajewa, Alexiej Orlowiecki, John O’Connor, Kevin Kenner. Był również stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz dzieci, Stypendiun Ministra Kultury i Sztuki, a także dwukrotnym laureatem „Muzycznego Forum Młodych” Austriackiego Forum Kultury w Warszawie.

 

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego