Magdalena Bojanowicz

wiolonczela


Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. A. Orkisza. W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem studia I st. na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie wiolonczeli prof. Andrzej Bauera. Obecnie kontynuuje swoją edukacje na studiach II st.

Laureatka wielu konkursów krajowych i zagranicznych: II nagroda i dwie Nagrody Specjalne na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2011), II nagroda na LXIX Międzynarodowym Konkrsie Wiolonczelowym im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy, 2010), Nagroda Specjalna dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010) (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem), III nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (2008), II nagroda na XLII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (Niemcy) (w duecie z Maciejem Frąckiewiczem), I nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie wiolonczelowym w Liezen (Austria 2006). W 2009 była półfinalistką jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wiolonczelowych – II Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego Gaspara Cassado w Tokyo w Japonii.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Brukseli, Salzburgu, Pineswang (Austria), Kronberg (Niemcy), gdzie pracowała pod okiem największych autorytetów w dziedzinie gry na wiolonczeli jak Julius Berger, Claus Reichardt, Victoria Yagling, Kazimierz Michalik czy Arto Noras.

Czterokrotnie była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2001-2008) oraz Ministra Kultury i Sztuki. W 2009 roku została laureatką prestiżowego stypendium „Młoda Polska”. Uczestniczka spotkania „Mój Talent dla Polski” zorganizowanego przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (2006). Występowała jako solistka z orkiestrami m.in. Filharmonii Rzeszowskiej, Zielonogórskiej, Łódzkiej, Dolnośląskiej pod batutą takich dyrygentów jak: Tadeusz Wojciechowski, Jerzy Kosek, Michał Nesterowicz oraz Paweł Przytocki.

Brała udział w takich festiwalach jak m.in. XXIII Ogólnopolski Festiwal ”Tydzień Talentów” w Centrum I. Paderewskiego w Tarnowie (2005), XV Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze, „Musica moderna” w Łodzi, „Warszawska Jesień”, „Musica Polonica Nova”, „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki” w Zielonej Górze, oraz „Festival au Leman” w Thonon les Bains we Francji. Współtworzy warszawską grupę „Cellonet” prowadzoną przez Andrzeja Bauera.

powrót

Przejdź do strony Fundacji Nowskowskiego